Korraldasime maailmapäeva raames kliimateemat rõhutades näituse ja loengu.
V korrusel on üleval Silvia Pärmanni fotonäitus “Jahedad maastikud”, mille tööd on pildistatud Svalbardi saarestikus asuvates kaevanduslinnades Longyearbyenis ja Barentsburgis.
Näitus dokumenteerib igapäevaelu Norrale kuuluvas umbes 2000 elanikuga Longyearbyenis ja 450 elanikuga Vene kaevanduslinnas Barentsburgis. 76. ja 81. põhjalaiuskraadi ja 10. ja 35. idapikkuskraadi vahel asub karm maa, mille maastikust rohkem kui poolt katavad liustikud.
Külmakõrbes on alates 1971. aastast on keskmine õhutemperatuur tõusnud 7°C. Külma maa muutumine lihtsalt jahedaks on põhjustanud dramaatilisi muutusi eelkõige sealsele ökosüsteemile. Ehkki Svalbardil kivisöekaevandustest töötavad tänaseks veel kaks, on kaevanduste sulgemise argumendiks olnud vähene tasuvus ja kivisöevarude lõppemine, mitte mure keskkonna pärast. (https://maailmakool.ee/toode/silvia-parmann-jahedad-maastikud/)
Kahjuks ei saanud me üles panna kõiki fotosid, sest esitluspinda on korrusel vähem. Valiku tegi loodusõpetuse õpetaja.
15.oktoobril esines 10.klasside ees loenguga ohtlikust ilmast sünoptik Ele Pedassaar. Ta keskendus just Eesti ilmale. (Fotod tegi 10.klassi õpilane Miryusif Seidmammadov.)
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar