reede, 2. detsember 2016

UNESCO ühendkoolide kultuuripärandi konverents

Eile, 1.12 oli meie majas UNESCO ühendkoolide konverents kultuuripärandi teemal. Osales koos TTGga 12 kooli, kokku 40 inimest. Idee sellise ürituse korraldamiseks tuli mõttest, et UNESCO on organisatsioon, mis pöörab suurt tähelepanu maailmapärandile. Eestis on maailmapärandi nimistus Tallinna vanalinn ja Struve geodeetiline kaar.

Johanna Helini ja Madli Rossi abiga ning suurepäraste esinejate toel saigi konverents teoks- Margit Siim (UNESCO ERK kultuuriprogrammide koodinaator) ja Leelo Isidora Viita (Rahvakultuuri Keskuse vaimse kultuuripärandi osakonna juhataja) rääkisid UNESCO ja kultuuripärandi seosest ning Eesti vaimsest kultuuripärandist. Vaimse kultuuripärandi nimistus on Eestist kirjas Kihnu kultuuriruum, laulu- ja tantsupidu, Seto leelo ning Võromaa suitsusaunatraditsioon.

Konverentsi teises osas oli kolm vestlusringi. Osalejad jagunesid kolmeks ja kuulata sai Aliine Lotmani juhtimisel Machu Picchust Peruus, Karin Kollo juhtimisel Struve meridiaanikaarest ja Ave Teder rääkis Lugo Rooma-aegsest linnamüürist ja vanalinnast Hispaanias.

Pärast lõunasööki koolimajas algas konverentsi kolmas osa - vanalinnamäng. Osalejad kogunesid Vabaduse väljakul, TTG õpilased jagasid noored gruppidesse ning orienteerumismängu-laadne tegevus võis alata. Õpetajad kõndisid sama tee läbi koos. Kell neli lõpetasime jällegi Vabaduse platsil.


http://opleht.ee/2016/12/unesco-uhendkoolide-konverents-tallinna-tehnikagumnaasiumis/

ajaleht Mustamäe, 15.12.2016 nr 18 (271)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar